Президент Володимир Зеленський перерахував слова, які міцно увійшли до лексикону українців протягом ста днів повномасштабної війни росії проти нашої держави.
Їх він називав під час вечірнього відеозвернення.
Президент зазначив, що у 2014 році росія прийшла в Україну зі словом «війна», а 24 лютого агресор додав до цього слова ще одне, утворивши словосполучення — «повномасштабна війна».
Зеленський наголосив, що є три слова, заради яких українці борються із ворогом: «мир», «перемога», «Україна».
«І протягом ста днів ми знаходили або отримували, бачили або хотіли стерти ще інші слова. Їх небагато. Вони різні. Але відображають, що ми пережили. Серед цих слів є й нові для нас. І ті, що були забуті ще нашими батьками, але їх довелося згадати нам. Добре відомі кожному на планеті І ті, які всім людям доводиться з жахом запам'ятовувати. Болісні слова. І ті, які дійсно дають нам надію. Всі — важливі. Всі буде правильно згадати саме сьогодні. Сто днів — сто слів», — заявив глава держави.
«Насамперед — це два слова: «Наші Герої». Тобто насамперед люди, які з ночі на 24 лютого і досі обороняють нашу державу. А далі — українські слова: «Паляниця», «Збройні сили», «Стугна» «, «Козак», «Зміїний», і звичайно, «Чорнобаївка» — це одне слово, яке звучало вже багато разів і в якому видно все і про наш опір, і про наших ворогів. А ще іноземні слова, які стали рідними для України: «Байрактар», «Гарпун», «Himars», «Starlink», «Жешув» і звичайно «ленд-ліз» — ще одне слово, яке відображає 100 днів боротьби, 100 днів дипломатії, 100 днів підтримки», — наголосив президент.
«І слово, що відображає щось важливе у нашому характері. Саме в українському характері. «Джавеліни», які викликали страх у ворогів, бо вони не чекали, що їх не врятує броня. А потім і усмішку, нашу усмішку, коли українці намалювали ще й «святу Джавеліну». Ну і слово, за яке всі в Україні піднімають келих — «Нептун», — сказав президент.
Також Зеленський наголосив, що щодня з'являлися слова, які для кожного українця означають набагато більше, ніж слова — важкі слова. Зокрема, це «Гостомель», «Бородянка», «Охтирка», «Чернігів», «Харків», «Херсон», «Ізюм», «Мелітополь», «Маріуполь» та «Азовсталь», а разом із ними «армія» «, «морпіхи», «прикордонники», «розвідка», «нацгвардійці», «поліція», «тероборона», «авіація», «наші героїчні льотчики», а також «Привид Києва», який знищував ворогів і залишався живим.
«Були слова, які наш ворог хотів стерти: «Волноваха» та «Салтівка», «Попасна» та «Сєвєродонецьк» — це слова, які ми обов'язково напишемо знову, але по-нашому. Так само як і «Буча» та «Маріуполь» «. І ми напишемо їх обов'язково поруч зі словом «трибунал», щоб інші слова: «фільтрація», «депортація», «катування», «розстріл», «килимове бомбардування», «ракетний удар» обов'язково отримали відповідь: відповідь лише з одного слова: «справедливість», — наголосив президент.
«Справедливість, яка стане точкою після тимчасових для нас слів: „окупація“, „Мордор“, „орки“. Звичайно, вони підуть із нашого лексикону. Ми їх точно виженемо з нашої землі», — наголосив Зеленський.
«Були й слова, які давали надію і за які ми боролися особливо. „Гуманітарні коридори“. Стали дорогою життя для сотень тисяч людей. І дозволили подолати ще одне слово, страшне слово „блокада“», — додав президент.
«З першого дня з нами залишаються слова, між якими дистанція — як між пітьмою та світлом. Одного слова ми уникаємо. Це слово «біженці». А за допомогою іншого слова віримо, що мільйони наших людей мають майбутнє. Воно буде вдома, в Україні. Це слово «переселенці», — заявив Зеленський.
Нагадаємо, напередодні президент надихнув українців, підтвердивши новину про те, що США все ж таки зважилися поставити нам сучасні ракетні системи залпового вогню HIMARS, а Швеція надасть новий пакет оборонної допомоги.