Навіщо читати книги
Читання підвищує якість розмовної мови, розширює кругозір людини, а книги для адвокатів дозволяють дізнатися як правильно представляти себе і свого клієнта в суді, як грамотно підготувати промову адвоката.
Прийнято вважати, що для юриста немає більш корисних книг, ніж кодекси, підручники, закони і підзаконні акти. А для адвоката головною настольною книгою є закон України “Про адвокатуру”. Але все перераховане лише інструмент в щоденній роботі і знання отримані з цих книг знадобляться тільки в роботі.
Однак, є безліч юридичних книг, які не входять в рамки освітньої програми університетів і вони не застосовуються в юридичній сфері, але такі книги здатні формувати правильне мислення початківця адвоката.
Скільки книг читати
Напевно, чим більше-тим краще. Чому юристам потрібно багато читати і мати хорошу пам’ять? Юридична професія має на увазі під собою постійну самоосвіту. І незважаючи на те, що іспити залишилися далеко в минулому, завжди потрібно продовжувати своє навчання.
У сучасному світі більшість початківців адвокатів покладаються не на пам’ять і знання, а на інформацію, розміщену в мережі Інтернет. Але ж йому хороша пам’ять просто необхідна. І її, як м’яз, треба тренувати. Вони повинні прекрасно орієнтуватися в системі законодавства, актах судових практик. Читання книг тренує розумові здібності та сприяє розширенню кругозору, що для юристів теж дуже важливо.
Вибираючи книги для адвокатів не обов’язково зупиняти свій вибір тільки на літературі юридичної спрямованості. Це може бути і художня література, особливо та, в якій розповідаються цікаві історії з життя юристів, суддів, прокурорів, в яких розслідуються цікаві справи, а для роботи з клієнтами обов’язково знадобляться книги з психології.
Кількість прочитаних книг для адвокатів кожен вибере самостійно, обов’язково повинна бути зацікавленість — від простого прочитання знань і умінь не додасться.
Які книги читати
Вибір книг для адвокатів величезний і переглядаючи всю їх різноманітність дуже складно зупинити свій вибір на певних з них. Виділимо найпопулярніші та рекомендовані до прочитання з численними гарними відгуками:
- Книга з цікавою назвою «Арешт ≠ в’язниця» видатного адвоката Олександра Дульського. У виданні розкривається про свавілля української держави. Олександр розповідає про те, як влада, обрана народом, сприяє створенню умов для вчинення злочинів проти населення. Основна мета книги — розповісти, як правильно поводитися при незаконному затриманні або кримінальному переслідуванні. Поради як протистояти цьому, не зламатися і не потрапити до в’язниці.
- «Судити по совісті. Історія про справедливість і спокуту» Браяна Стівенсона. Автор розповідає про засуджених із власної юридичної практики. Розглянутi такі питання, як корупція, політичний вплив, наявність протистояння в правовій юридичній сфері.
- «Вибрані промови, статті та процесуальні документи адвоката» — метра адвокатури Ярослава Зейкана. Книга містить збірку кращих судових виступів, а також статті та процесуальні документи адвоката, що практикує, покликаних розширити уявлення юристів про суди і діяльність адвоката.
- «Моїми словами» Рут Бейдер Гінзберг, професійна легенда та культурна ікона американського судочинства, одна з перших жінок у Верховному Суді США та невтомна захисниця гендерної рівності.
- «Судовий допит. Науково-практичний посібник» за редакцією Туркота Миколи. Це науково-практичний посібник в якому розглянуті нюанси допитів на судовому засіданні.
- «Моє! Що кому належить і як це на нас впливає» авторів Геллера Майкла та Зальцмана Джеймса, ця книга відповість на питання — Що таке власність? Що саме ми можемо назвати «своїм» — і де межі наших володінь? Здавалося б, слово «моє» ми засвоюємо ще в дитинстві. Однак все набагато складніше. Власність не є ані сталим поняттям, ані чітко окресленим: навіть у різних штатах США поняття того, чим саме ти володієш, є розмитим. кожного, що ті судові процеси були цікавими, а протистояння представляло небезпеку для адвокатів.
- «Практика застосування новел процесуального законодавства в 2018-2021 роках (ГПКУ, ЦПКУ, КАСУ)». Збірка включає правовий аналіз рішень Верховного Суду щодо застосування новел процесуального законодавства у 2018-2021 роках згідно з нормами Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України.
- «Помилки в юридичних документах: попередження та уникнення» С.О. Теньков, книга містить матеріали судової практики, аналізувати найбільш поширені і небезпечні помилки у юридичних документах у будь-якій сфері.
- «Юридична етика» Романа Токарчика, Автор розглядає питання чесності та моралі. Книга для тих, кому не байдужі проблеми юридичної етики в Україні.
- «Настільна книга адвоката» Джеррі Спенса. Популярний американський адвокат у своїх судових виступах завжди розповідає історії в тему. Він вважає, що це розвага для публіки, яка допомагає їй краще вдатися в процес та прийняти правильне обдумане рішення. При цьому Джеррі використовує маніпуляції та психологічні напади.
Професійна література
Хотілося б особливо виділити професійну літературу.
- «Складові успіху у кримінальному процесі. Видання друге», Олега Несінова (Видавництво “Норма права”).
- “Кваліфікаційний адвокатський іспит. Теоретична частина” Р. Вереша, Г. Якуба (Видавництво “Алерта”)
- «Початок кримінального провадження: поради адвоката», адвокат Глушко Ігор (Видавництво “Норма права”).
- “Методика вирішення юридичних задач (казусів): теоретичні та практичні аспекти”, Роман Мельник (Видавничий дім “Гельветика”)
- “Судові експертизи в процесуальному праві України” Н.В. Нестор (Видавництво “Ліра-К”)
- “Юридичний копірайтинг. Прокачай свій процес», В’ячеслав Манукян (Видавництво “Норма права”).
Прочитавши представлені книги для адвоката ви отримаєте:
поради як правильно скласти документи, структурувати їх, як підготувати промову до виступу і не допустити, щоб вона була нудною.
Источник: ubr.ua